وضعیت رویت پذیری ماه شوال در بامداد روز چهارشنبه

ساخت وبلاگ
چکیده : ساعت 2:12 دقیقه بامداد روز شانزدهم مرداد ماه سال 92 مطابق با 29 رمضان ،ماه از فاصله 5 درجه ای جنوب خ... با عنوان : وضعیت رویت پذیری ماه شوال در بامداد روز چهارشنبه بخوانید :
ساعت 2:12 دقیقه رویت نشده و در صورت رصد شدن این هلال در چنین مناطقی، رکورد قبلی شکسته می شود . کشور های استرالیا ،هند ،ایران ، عربستان و بخش های شمالی ایالات متحده و آفریقا نیز در این بخش جای گرفته اند.

کشورها و مکان هایی که امکان رویت هلال با تلسکوپ در آنها وجود دارد در نقشه زیربا رنگ آبی مشخص شده و رنگ صورتی امکان رویت هلال با تلسکوپ و دوربین دوچشمی را به منجمان می دهد.

رنگ زرد مکان هایی هستند که در آنها هلال ماه با چشم غیرمسلح در شرایط مناسب رصدی که شامل مکانی به دور از آلوگی نوری و گرد و غبار و آسمان صاف می باشد قابل رویت است.

مناطقی  که با رنگ سبز مشخص شده دیدن هلال با چشم غیر مسلح در آنها به راحتی امکان پذیر است.

اولین نقاط رویت پذیری هلال در جزیره ماداگاسکار درشرق افریقا می باشد که احتمال رویت این هلال با تلسکوپ و دوربین دوچشمی بزرگتراز 80 میلیمتری در هنگام غرب خورشید وجود دارد. سپس این هلال در افریقای مرکزی قابل رویت است. اما بهترین رویت پذیری برای افریقای جنوبی می باشد که مکث در انجا حدود 45 دقیقه بوده و امکان رویت در هنگام غروب با دوربین دوچشمی 50 میلیمتری وجود دارد.

 
رویت پذیری شامگاه شوال درجهان برای روز پنجشنبه هفدهم مرداد 1392

این دیدن که رصد آن با چشم غیر مسلح کمی سخت را همرا با نقشه رویت پذیری آن در متن پایین خواهید دید و همانطور که مشخص است در مرکز ایران مکث هلال حدود 35 دقیقه  بعد از غروب خورشید می باشدو علاقمندان به رویت این هلال در غروب روز پنجشنبه می توانند بعد از غروب خورشید  آن را در نزدیکی افق با قطری زخیم بیابند.

شکل زیر محل قرار گرفتن هلال ماه نسبت به محل غروب خورشید در دو روز شانزده و هفدهم مرداد را در ایران نشان می دهد که در آنها علامت w وعدد 270 درجه نشان دهنده سمت و نقطه غروب است.

برچسب‌ها: شاطر, عید فطر, نان درار, رویت هلال

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : يکشنبه 10 دی 1396 ساعت: 1:45