آموزش اینترنت 3

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  نحوه‌ی کار کردن با سایت google :

  1-     ابتدا وارد سایت google  می‌شویم.(به نشانی :  www.google.com)

   

  2-   در کادر اصلی صفحه موضوع مورد نظر را نوشته روی دکمه "Google Search" کلیک میکنیم تا لیستی از سایت‌های یافته شده را نشان دهد، چنانچه تعداد سایتهای یافته شده زیاد باشند آنها را در صفحات جداگانه مرتب می‌کند.

   

  3-     برای فارسی کردن سایت گوگل نیز بترتیب زیر عمل می‌کنیم:

   

  توجه: چنانچه سایت گوگل به هر زبان (غیر از انگلیسی ) باشد، برای انگلیسی کردن زبان سایت بصورت زیر عمل می‌کنیم:

   

  چگونه می توان بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) را پیدانمود؟

  ISP  شرکتی است که امکان برقراری و دسترسی به اینترنت را برای شما فراهم می آورد. انتخاب صحیح این شرکت تأثیر بسزایی در سرعت اتصال و مرور صفحات اینترنت دارد. لذا در این قسمت سعی کرده ایم عواملی که باعث بالا رفتن کیفیت خدمات قابل ارائه ISP می‌گردد را بررسی نماییم.


  تعداد خطوط تلفن ISP

  یکی از چیزهایی که در انتخاب یک ISP به عنوان سرویس دهنده خدمات اینترنتی باید بدان توجه کنیم تعداد خطوط تلفن مورد استفاده ISP است.

  زیرا هر چقدر تعداد خطوط تلفن یک ISP بیشتر باشد شما زمان کمتری را جهت اتصال منتظر می‌مانید.

  خیلی از اوقات هنگامی که ما از مسئولین یک ISP می پرسیم که چند خط تلفن دارید و مثلاً اگر بگوید00 ۵ خط، فکر می کنیم این ISP یک ISP ایده آل است. نکته ای که در اینجا باید بسیاربه آن توجه کرد تناسب بین تعداد کاربران ISP با تعداد، خطوط تلفن است. چه بسا همین ISP دارای ۱۰۰۰۰ کاربر باشد در این صورت کاربر ایده آلی برای انتخاب نیست. استاندارد رایج بین تعداد خطوط تلفن با تعداد کاربران یک نسبت یک به ۱۰ است.

   

  پهنای باند مورد استفاده ISP

  هر چقدر پهنای باند مورد استفاده ISP بیشتر باشد سرعت انتقال داده ها در اینترنت بیشتر می شود. البته این نوع اطلاعات را اکثر شرکتهای ISP به صورت دقیق در اختیار عموم قرار نمی دهند و یا در مورد آن اغراق می نمایند.


  شماره های محلی یک ISP

  در انتخابISP حتی الامکان سعی کنید که ISP مورد نظرتان خطوط تلفنی در منطقه شما داشته باشد زیرا این مسئله تأثیر زیادی در سرعت اتصال و پایین آمدن دفعات قطع شدن ارتباط (Disconnect) به علت نبودن مراکز تلفنی متعدد

  می‌گردد.

  گزارشات ISP

  در انتخاب ISP بررسی نمائید که ISP مورد نظرتان امکان تغییر اسم رمز و نیز مشاهده گزارش از میزان استفاده را به شما بدهد. این مسئله در کنترل نحوه استفاده و جلوگیری از استفاده غیرمجاز دیگران بسیار مؤثر است.


  مشخص کردن نوع استفاده شما از ISP

  یکی از مسائلی که ما در انتخاب ISP به آن کمتر توجه می‌کنیم نوع کار و استفاده‌ای است که می خواهیم از اینترنت بکنیم. اگر شما می‌خواهید هفته ای یک دفعه برای چک نمودن Email هایتان از اینترنت استفاده کنید بهتر است که به یک کافی نت مراجعه کنید و یا یک کارت ساعتی اینترنت بخرید.


  تعرفه خدمات ISP

  نمی دانم شما هم این ضرب المثل را شنیده اید یا نه که هر ارزانی بی دلیل نیست!

  این ضرب المثل در خدمات قابل ارائه ISP ها نیز مصداق دارد. با این همه قبل از هر کاری از داشتن شرایط لازم و ذکر شده برای یک ISP مطمئن گردید.

   

  استفاده از تجربیات دوستان

  یکی از چیزهایی که شما به صورت مؤثر می توانید از آن در انتخاب یک ISP استفاده کنید تجربیات دوستان و آشنایانتان در استفاده از خدمات یک ISP است. چه بسا اطلاعاتی که یک ISP  (از لحاظ تجهیزات) در اختیار عموم قرار می دهد نادرست باشد ولی شما از طریق ؟؟؟ می توانید به حقیقت موضوع پی ببرید.


  داشتن یا نداشتن Proxy

  معنی لغوی کلمه Proxy به معنی وکیل، نماینده و وکالت است ولی در ایران این کلمه معادل فیلتر و محدودیت به کار رفته است به صورتی که در تبلیغات بعضی از شرکتها به صورت شعار تبلیغاتی درآمده است « اینترنت بدون پروکسی»
  در صورتی که شما می خواهید بدون هیچ محدودیتی از اینترنت استفاده کنید به Proxy دار بودن یا نبودن ISP توجه کنید.


  نکته: بعضی از خانواده ها اعتقاد بر استفاده از اینترنت با محدودیت برای فرزندانشان دارند ولی غافل از اینکه این پروکسی ها هم قابل اطمینان نیستند و به راحتی می توان از آنها گذشت و علاوه بر این، پروکسی ها به روی اتاقهای چت نیز عمل نمی نماید. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که هر فرد در جامعه باید ابتدا سعی در بیمه کردن اخلاق رفتار و منش خود بنماید.

   

  اینترانت و اکسترانت ابزارهایی مفید برای SME

  دو نمونه از مهمترین گستره های اینترنت، " اینترانت ها و اکسترانت ها " هستند که شاید کمتر به آنها توجه شده است. گاهی وجود "اینترانت " و " اکسترانت " در مشاغل کوچک در راستای اجرای برنامه های مربوط به این گونه کسب و کارها تعجب آور است.


  البته شاید بتوان گفت بهره گیری از این خدمات، صرفا برای کسب و کارهای محدود امکان پذیر است و ناگفته پیداست که کار با این شبکه ها در شرکت های بزرگ عملا ممکن نیست. به هر حال، هنگام استفاده از چنین شبکه هایی باید به برخی نکات توجه داشت:


  1- یکی از مزایای شبکه اینترانت، افزایش تشریک مساعی کارمندان از یک سو و تقسیم اطلاعات میان آنها از سوی دیگر است. به طور خلاصه، یک شبکه اینترانت، یک شبکه خصوصی است و صرفا در اختیار پرسنل و کارمندان قرار می گیرد.


  در این شبکه نیز می‌توان از فرآیندهای امنیتی مانند دیواره آتش برای جلوگیری از سرقت اطلاعات استفاده کرد. یکی دیگر از مزایای شبکه های اینترانت این است که کارمندان صرف نظر از محلی که حضور دارند، می توانند به اطلاعات مورد نظر خود دست یابند.


  تاکنون تحقیقات فراوانی در این زمینه انجام شده در یکی از آنها، تعداد شرکت هایی که در سال 2002 از شبکه اینترانت استفاده می‌کردند بیش از 700 هزار شرکت بود. این تحقیق خاطر نشان می‌کند که در حدود 150 هزار شرکت نیز در حال برنامه ریزی برای استفاده از این شبکه در سال 2003 بوده اند.


  با اتصال کامپیوتر ها به یکدیگر، علاوه بر بهبود روش های تصمیم گیری و به کارگیری اطلاعات، می‌توان روش های نوین را جایگزین روش های سنتی و متداول کرد.

  علاوه بر کاهش فوق العاده هزینه ها و مشخص شدن وظایف روزمره کارکنان؛ تولید، دسترسی و توزیع اطلاعات بسیار سریعتر انجام می شود.


  مدیران و کارمندان به خارج شدن از اتاق کار نیاز کمتری خواهند داشت. بدون فوت وقت و کمترین زمان ممکن، می توان اطلاعات مورد نظر را به همه اشخاص یا شخص خاصی در شرکت منتقل کرد.


  بهبود و ارتقای سطح همکاری کارمندان و تلاش در جهت ایجاد نوعی حس جمع گرایی.

  2-   یک شبکه اکسترانت باعث تبادل اطلاعات میان مشتریان می شود. شبکه اکسترانت تا حد بسیار زیادی شبیه اینترانت است؛ با این تفاوت که اکسترانت به منظور دسترسی به تعدادی از شرکای تجاری، مشتریان خاص و مواردی که به عنوان جزئیات اصلی یک شرکت تلقی می‌شوند، گسترش می‌یابد.


  اکسترانت ها برای دسترسی نیازمند یک نام کاربری و یک کلمه عبور بوده و از طرفی، هویت کاربر، قسمت هایی از اکسترانت را که می تواند مرور کنند، تعیین می‌کند.

  اکسترانت ها این امکان را برای شرکت ها ایجاد می‌کنند که اطلاعات منتخب را در دسترس کارکنان کلیدی و اصلی خود قرار دهند.


  کسب و کارهای معمولی و شرکت های کوچک اصولا 3 یا 4 بار در هر ماه با حدود 35 تا 45 فروشنده سر و کار دارند. اکسترانت هزینه ها را کاهش داده و فرآینده‌های تجاری و کاری را بهبود می بخشد. از دیگر مزایای بسیار مهم این شبکه، بهبود و گسترش موقعیت رقابتی شرکت است.


   -3  انعطاف پذیری اینترانت و اکسترانت.

  استفاده از " اینترانت " و " اکسترانت " می تواند مزایا و فواید زیادی برای شرکت های کوچک داشته باشد که در ادامه، به صورت خلاصه به برخی از این مزایا اشاره می‌کنیم:


  همکاری: از طریق شبکه های اینترانت و اکسترانت، شرکت می توانند اطلاعات ضروری خود را به شکل های مختلف مانند پست الکترونیکی، جلسات بحث و تبادل نظر و دوره های آموزشی به افراد مورد نظر انتقال دهند.


  بسیاری از شرکت ها از فن آوری یاد شده در راستای ایجاد زمینه مناسب برای دسترسی به انتشارات، شامل کاتالوگ، خبرنامه، فهرست های قیمت، تولید بولتن و غیره بهره می گیرند.


  برهم کنش: برنامه های پایگاه داده، گزارش ها، فرم های کارمندان، سفارش ها، فهرست موجودی و سایر موارد از طریق اینترانت و اکسترانت به راحتی در دسترس است.


  محتوای مربوط به فرآیند:  اینترانت و اکسترانت ابزارهای کاملی برای رسیدن به برخی روش ها جهت روان بودن سیستم کاری مدیریت پروژه، زمان بندی و سایر موارد محسوب می شود.

  برنامه های مفید:  توسعه شبکه، مدیریت، پایگاه دانش پشتیبانی فنی و غیره، می تواند در سایه استفاده اینترانت و اکسترانت محقق شود.

  در اكثر موارد پس از كليك كردن بر روي يك پيوند، صفحه قبلي محو مي شود و صفحه ديگر جايگزين آن مي شود، ممكن است كه اين رفتار چندان خوشايند كاربر نباشد! به عنوان نمونه سايتي را در نظر بگيريد كه در آن پيوندهاي زيادي به سايتهاي مختلف به صورت طبقه بندي شده لحاظ شده باشد و شما تمايل به گشت وگذار به داخل تمامي آنها داشته باشيد ولي كليك كردن بر روي هريك از آنها باعث محو شدن صفحه اوليه خواهد شد. براي حل اين مشكل درحالي كه درصفحه مورد نظر قرارگرفته ايد، سه راه حل در پيش رو داريد:


  1.برنامه IE را مجددا اجرا نموده، وارد صفحه مورد نظر شده و از آن بر روي هريك از پيوندها كليك نماييد.

  2.منـوي فـايل را انتـخـاب كرده، بر روي زير منوي New، كليك كرده و گزينه Window را انتخاب كنيد( البته مي‌توانيد از دكمه تركيبي CTRL+N نيز براي اين منظور استفاده نماييد).

  3.اشاره گر موش را بر روي پيوند مورد نظر برده، دكمه سمت راست را كليك كرده تا منوي بعدي ظاهر شود،

  سپس گزينه Open In New Window را انتخاب كنيد بدين ترتيب شما قادر خواهيد بود كه بدون اينكه صفحه مورد نظر خود را از دست بدهيد در پيوند آن صفحه به گشت وگذار بپردازيد، كه البته در بين اين سه روش، طبعا روش سوم مناسبتر مي‌باشد.


  برچسب‌ها: www, google, com, اینترانت و اکسترانت ابزارهایی مفید برای SME, proxy
  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 24 آبان 1396 ساعت: 3:36
  برچسب‌ها : اینترنت,
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها